ezyZip basit arşiv aracı
loading

  Yanlış şifre. Tekrar deneyin!

Saving  Kaydet  Önizle
Sıfırla
Talimatlar aşağıda
question

Bir TAR.BZ2 dosyası nedir?

answer
Bir tar.bz2 dosya biçimi birden fazla dosya ve klasörü tek pakete toplamaya yarar. Önce dosyalar ve klasörler bir tar.bz2 dosyasına toplanır. TAR, Tape ARchive anlamına gelir ve başlangıçta verileri manyetik banda yedeklemek için kullanılan eski bir biçimdir (bilgisayar yıllarında!). Aslında verileri sıkıştırmaz.

Sonrasında tar dosyası bir bz2 dosyasına sıkıştırılır, ki böylece Burrows–Wheeler sıkıştırma algoritması kullanılır. Diğer eski sıkıştırma formatlarına göre çok daha iyi iş çıkarır fakat aynı zamanda bir o kadar da yavaştır.

Bu arşivleme yöntemi, yazılım ve diğer dosyaları paketlemek ve dağıtmak için unix / linux ortamlarında yaygın olarak kullanılır.

Bir tbz2 aynı dosya türündedir ancak farklı dosya uzantısına sahiptir.
Eğer çok daha özellikli ve daha hızlı bir çözüm arıyorsanız (Örn: veri şifreleme, görsel boyutu düşürme ve filigran, dosyalardan kişisel veri kaldırma, doc'u pdf'e çevirme, bulutta paylaşma ve daha fazlası), o zaman WinZip'in son sürümünü kaçırmayın.. WinZip'i buradan indirin
?

tar.bz2 dosya nasıl açılır ve ayıklanır?

answer
  1. "tar.bz2 dosyayı açmak için seç" kısmının altında bulunan Göz At'a tıklayın (veya tarayıcınızda nasılsa).
  2. Ayıklamak istediğiniz dosyayı seçin.
  3. "Ayıkla"ya tıklayın. tar.bz2 arşivinin içeriğini listeleyecektir.
  4. Kaydetmek istediğiniz dosyaları yeşil "Kaydet" düğmesine tıklayarak yerel depolamanıza indirin.
  5. OPSİYONEL: Direkt olarak tarayıcınızda açmak için mavi "Önizle" düğmesine tıklayın. Bu seçenek sadece bazı dosya biçimleri için geçerlidir.
?

ezyZip hangi işletim sistemlerini ve tarayıcıları destekliyor?

answer
ezyZip güncel bir tarayıcı çalıştırabilen tüm işletim sistemlerini desteklemektedir. Çalışması için Windows, MacOS, Linux (Örn: Ubuntu, Mint, Debian), Android, ChromeOS (Chromebook) ve iOS (iPhone, iPad & iPod Touch) ile test ettik.

Popüler veya alternatif tarayıcınızın en son sürüme yükseltildiğine emin olun (Örn: Chrome, Firefox, Safari).

Herhangi bir probleminiz varsa lütfen geribildirim formu aracılığıyla bize iletin.
?

ezyZip nedir?

answer

ezyZip tar.bz2 dosyayı çevrimiçi olarak açmaya ve ayıklamaya yarayan ücretsiz bir araçtır. Sayısız diğer dosya biçimlerini ve dönüşümleri destekler.

Diğer çevrimiçi ayıklama araçlarının tersine, ezyZip sizden dosya yüklemenizi veya indirmenizi istemediği gibi dosya boyutu sınırı da yoktur. Yerel bir tarayıcı uygulaması gibi çalışır, böylece diğer çevrimiçi ayıklama araçlarından çok daha hızlıdır. Ayrıca bu şekilde tarayıcınız hiçbir veri bırakmaz ve gizliliğiniz sağlanır.